Hava koşullarından tutun, sağlıksız beslenmeye kadar yaşam boyu yaptığımız her hareket, cildimizi etkilemektedir. Aktif yaşam tarzı, günlük hayatımızdaki hızlı değişikler ve birçok faktör, ister istemez cildimizde hasara yol açabilir ve cildimizin koruyuculuğunun azalmasına sebep olabilir. Spor, her ne kadar sağlığımız için önemli olsa da spor yaparken de cildimize gerekli özeni göstermeliyiz. Çünkü spor esnasında ısınan vücudumuz terler ve fazla sebumun (yağın) dışarı atılmasını sağlar. Bu, sağlığımız açısından iyi olsa da cildimiz açısından farklı sonuçlara yol açabilir. Spor sonrasında hem mikroplara davetiye çıkaran fazla sebum salgısından hem de terden arınmak için çok geçmeden ılık duş almalıyız.

Spor Sonrasında Cildi Nemli Tutmaya Özen Gösterin

Duş aldıktan sonra vücut hızlıca kurumaya başlar ve dehidrasyona (susuz kalma) uğrayabilir. Bu nedenle cildimizde gerginlik oluşur ve bazen pütürlü bir görünüm ya da kaşınma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu durumların oluşmasını engellemek adına öncelikle spor sonrası duş almayı ihmal etmemeli ve hemen ardından da cildimizi yoğun bir şekilde nemlendirmeyi unutmamalıyız.

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.