Yeni yılı karşıladığınız ilk saatlerde sofranız ve masanız ne kadar hafif olursa siz de o kadar hafif, mutlu ve huzurlu hissedersiniz. Yeni yıl akşamında, masaya çok aç oturmayın ve amacınız doymak değil, tadına bakmak ve yemeklerden keyif almak olsun. Masanızda mutlaka bol sebze ve hafif seçimler bulundurun. Yemeğe salata ile başlayın ve bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Yalancı Çerkez Tavuğu

Yeni Yılın Hafif Tarifleri

5-6 adet ceviz
1 havuç
3 yemek kaşığı yulaf
1 kase yoğurt
2 yemek kaşığı labne
1 tatlı kaşığı hardal

Rendelenmiş havuçlar, kırılmış cevizler yoğurt ve labne ile birleştirilir. Daha sonra üzerine yulaf ve hardal eklenerek karıştırılır. Dilerseniz içine haşlanmış tavuk da ekleyebilirsiniz.

Hindistan Cevizli Yılbaşı Topları

Yılbaşı Topları

1/2 nar
6-7 adet hurma
3 kuru kayısı
10-15 Badem
2 yemek kaşığı kakao
Bol hindistan cevizi

6-7 adet sıcak suda bekletilmiş kabuğu soyulmuş hurma,3 adet sıcak suda bekletilmiş yumuşamış kayısı, 10-15 adet çiğ badem ve 2 yemek kaşığı kakao blenderdan geçirilir. Elde edilen hamurun içine nar taneleri de koyularak tekrar karıştırılır ve küçük toplar yapılır. Topların her tarafı Hindistan cevizine batırılarak süslenir. Afiyet ve sevgiyle…

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.