1. Erken Kalkmak
  Kulağa pek hoş gelmiyor olabilir ancak 15 dakika bile erken kalkmak biraz huzur bulmanıza yardım edebilir. Bu süre içerisinde meditasyon yapabilir, kısa bir yürüyüşe çıkabilir, dinlenebilir veya kendinizle bir fincan kahve içebilirsiniz.
 2. Organize Olmak
  Birçoğumuz gün içerisinde bir şeyler yapmak için yeterli zaman olmadığını düşünür ve öyle de söyleriz. Peki, bu gerçekten doğru mu? Yoksa organize mi olamıyor musunuz? Eğer kendinizle ilgili çok zaman kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bu kaotik ve karmaşık bir durum haline gelir. Bunun yolu da hızlıca organize olmaktan geçiyor. Evden başlayarak işe koyulun, evin altını üstünü temizleyin. Herhangi bir şey kırılmış ya da tamire ihtiyacı varsa ve 6 aydan fazla kullanılmıyorsa o eşya ile acilen vedalaşın. Radikal kararlar almaktan geri durmayın.
 3. Programınızı Düzenleyin
  Eğer sorun organize olmak ile ilgili değilse, çok yoğun olmanızdır. Ailenize ve kendinize ayıracak zamanınız yoksa programınızı yeniden gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Sözlerinizi, planladığınız aktivite ve organizasyonları tekrar gözden geçirin ve gerekli ya da önemli olmayanları programınızdan çıkarın.

  Programınızı Düzenleyin

 4. Diğer Annelerle İletişim Halinde Kalın Hayatta hemen hemen herkes biraz yardıma hayır demez. Bebek ve çocuk bakıcılığından biraz uzaklaşarak bebeğinizi annenize bırakabilirsiniz. Ev ile ilgili temizlik konularında yardıma ihtiyacınız varsa birkaç saatliğine temizlikçi ve çocuğa göz kulak olması için yardım alabilirsiniz. Bir ev hanımı olarak tam gün bakıcıya ihtiyacınız olmayabilir ama annenizin arada bir çocuğa bakması ruh sağlığınız açısından da oldukça önemlidir.
kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.