1. Ellerinizi sık sık yıkayın. Hastalıkların en sık bulaşma yolu ellerimizdir. Mümkün olduğu kadar ellerinizi burnunuza, ağzınıza ve gözlerinize temas ettirmekten kaçının
 2. Kışın Hastalıklardan Kurtulmanın Yolu

 3. Bol su için. Vücudunuzun %60’ı sudan oluşur ve bağışıklık sisteminizin doğru çalışabilmesi için susuz kalmamanız gereklidir.
 4. Kışın Bol Su İçmek

 5. Aşılar. Özellikle Ekim-Kasım aylarında riskli grupta iseniz grip aşısı olmayı ihmal etmeyin.
 6. Ekim ve Kasım Aylarında Grip Aşısı

 7. Uyku. Bağışıklık sisteminin ayakta kalması için düzenli uyku şarttır. Yaşınıza göre ihtiyacınız olduğu kadar uyuyun. Ne daha fazla ne daha az.
 8. Kışın Uyku

 9. Stres. Pek çok hastalıkta sorumlu tutulan stresin, kış hastalıklarından da sorumlu olduğunu söyleyebiliriz. Hayatınızdan çıkarmayı veya en azından kontrol etmeyi denemelisiniz.
 10. Kış Hastalıklarından Sorumlu Stres

 11. Egzersiz. Düzenli egzersiz sizi hastalıklardan korur. Çok soğuk havalarda dışarıda egzersiz yapmak yerine, iç ortamda olun. Özellikle kronik hastalıkları olanların buna dikkat etmesi gerekir.
 12. Çok Soğuk Havalarda Egzersiz

 13. Sağlıklı beslenin. Özellikle bizi hastalıklardan koruyan vitaminleri yeteri kadar aldığımızdan emin olmamız gerekli. Alışveriş sepetinizi doğal ve renkli tutmaya özen gösterin.

  Kışın Hastalıklardan Kurtulmak İçin Vitamin Almak

 14. Tedavi olun. Özellikle kronik akciğer hastalığı gibi hastalıklarınız varsa doktorunuzla görüşün. Bu riskli dönemde ek önerilerini alın ve tedavinizi gözden geçirin.
 15. Kronik Akciğer Hastalıkları

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.