Yeni bir çift topuklu ayakkabı almak kendinizi harika hissetmenizi sağlayabilir. Ama yeni ayakkabınız ayağınıza vurursa acı veren yaralara ve ayaklarınızın su toplamasına neden olur.

  1. Ayağınıza uygun bir ayakkabı seçin:Zamanla açılır diyerek dar bir ayakkabı almayın. Benzer bir şekilde ayağınıza bol gelen bir ayakkabı da ayağınıza vurabilir.
  2. Önce evde giyin: Sert bir ayakkabı aldıysanız açılması için önce evde giymeyi deneyebilirsiniz. Ayaklarınızın zarar görmemesi için kalın bir çorap giymeyi unutmayın.
  3. Yanınıza yedek ayakkabı alın: Yeni bir ayakkabı aldığınızda öğlen yemeğine gitmek için yürüyeceğiniz 5 dakikalık bir yol bile ayaklarınızın zarar görmesine neden olabilir. Ayakkabı açılana kadar yanınızda yedek ayakkabı bulundurun ve yürümeniz gerektiğinde onları giyin.
  4. Gazlı bez kullanın: Ayakkabı vurduğunda genellikle yara bandı yapıştırırız. Ancak özellikle topuğunuza yapıştırdığınız yara bandı yerinden çıkarak ayağınızın daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir. Bunun yerine yara üzerinde kare şeklinde bir gazlı bez koyun ve eczanelerde satılan tıbbi flasterle ayağınıza sabitleyin.
  5. Pişik kremi kullanabilirsiniz: Sürtünmeyle oluşan tahrişi gidermek için pişik kremi kullanabilirsiniz.
  6. Nemlendirici kullanın: Özellikle topuk gibi kurumaya yatkın cilt bölgelerine uygun bir nemlendirici sürerek cildinizi yumuşatabilirsiniz.
kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.