Gün içinde enerjinizin düştüğünü hissettiğiniz zamanlarda tükettiğiniz besinler çok önemli. Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde eliniz, çikolata, şeker, kek gibi basit karbonhidrat içeren besinlere gidiyorsa dikkat! Bu besinler kısa süreli enerji sağlar ve onları tükettikten kısa bir süre sonra tekrar bir şeyler yeme isteğine sebep olabilirler.  

İşte enerjinizi yükseltecek ve uzun süre tok tutacak smoothie; 
1 bardak badem sütü 
½ muz 
5-6 badem 
1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi 
1 tatlı kaşığı keçi boynuzu unu veya tarçın


Fıstık Ezmesi
Fıstık ezmesi her ne kadar çok kalorili olsa da küçük bir miktarı bile size uzun süreli enerji verecektir. İçindeki sağlıklı yağlar, lifler ve protein acıkmanızı önlemeye ve kan şekeri seviyenizi dengede tutmaya yardımcı olacaktır. İçinde ekstra şeker olan fıstık ezmelerinden uzak durun sadece fıstıktan yapılan fıstık ezmelerini tercih edin ve kendinize limit koyun. Dilerseniz kendi fıstık ezmenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Ayrıntılı tarifi merak ediyorsanız Dilara Koçak youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.