Ecz. Neylan ZırhlıoğluBiz eczacılar kısa bir süre öncesine kadar acil durumlarda ilk başvurduğunuz veya hekiminizden aldığınız reçetenizi getirerek ilacınızı temin ettiğiniz Sağlık Meslek Mensupları idik. Günümüzde ise tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık hizmetleri hızlı bir değişim geçirmiş ve “Koruyucu Sağlık” kavramı ortaya çıkmıştır. Bu çerçevede eczacıların danışman rolü çok daha fazla önem kazanmıştır. Alınan meslek içi eğitimlerinin bir gereği ve doğal sonucu olarak; vitaminler/besin destekleri, doğal bitkisel tedaviye yardımcı ürünler, medikal ürünler, cilt sağlığında yararlanılan dermokozmetik ürünler ve diğer tüm OTC ürünlerinde eczacının danışman ve yol gösterici rolü artmıştır.

Koruyucu sağlık ürünleri tüketicinin sağlık anlamında daha konforlu yaşamalarını sağlayıp yaşam kalitelerini artırabilmektedir.

İçinde bulunduğumuz sıcak yaz aylarında kullanacağınız vitamin ve besin desteklerinin kişiye uygun olanının seçimi ve doğru dozlarda kullanımından, hastanın geçmişi doğrultusunda kilo kontrolü ürünlerinin seçimi ya da kendinizin ve çocuklarınızın cilt tipine uygun güneş koruyucu ürünlerinin seçimine kadar pek çok konuda eczacınız size doğru danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca ilaç etkileşimleri dediğimiz, kullanılan iki ilacın birbirinin etkisini azaltıp artırdığı durumlar vardır ki yine eczacınız sizi uyararak tedavinizin etkinliğinin azalmasını veya tedavinin vücudunuza vereceği zararları önleyecektir. Sadece birlikte kullanılan ilaçlar değil, birlikte kullanılan ilaç ve besin destekleri hatta ilaç tedaviniz süresince aldığınız gıdalar konusunda bile eczacınız size yol gösterecektir. Buna karşılık güvenilir kaynağa dayanmayan internet sitelerinden veya yetkisiz kişilerden alınan öneriler ile kullanacağınız ürünler sizlere fayda yerine zarar getirebilmekte hatta birçok insanımızın hayati tehlikeye maruz kalmasına sebep olabilmektedir.

Yazın sıcaklarını iyice hissettiğimiz bu günlerde size uygun güneş kremini kullanmayı, gerekliyse sizin için uygun olan vitamin & mineral takviyelerini almayı unutmayın ve mutlaka eczacınıza danışın.

Herkese keyifli ve güzel bir yaz dilerim.

Ecz. Neylan Zırhlıoğlu

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.