Sağlık hepimizin olmazsa olmazı. Bu nedenle de yaşamdaki önceliğimiz sağlıklı kalmak olmalı. Günümüzde pek çok faktörden etkileniyoruz ve sağlığımızı korumak git gide zorlaşıyor. Modern insanın stres dolu dünyasında sağlığını korumak erkekler için zor zanaat halini almış durumda. Ancak bu durumun değişmesi gerekiyor.

Modern insanın her şeyden önce yaşı kaç olursa olsun yılda bir kez genel sağlık kontrollerini yaptırması gerekiyor. Erken tanının sağlık açısından çok önemli olduğunu unutmamalıyız. Erkeklerin de sağlıklı bir yaşam sürmesi için yaptırması gereken kontroller bulunuyor. Bunları sizler için derledik:

  Her Erkeğin Sağlıklı Bir Yaşam için Yaptırması Gereken Testler

 1. Diyabet ve Kolesterol Testleri
 2. Diyabet ve kolesterol her erkeğin dikkatle takip etmesi gereken iki sağlık durumudur. Özellikle ailesinde diyabet ve kanser, tansiyon ve obezite gibi hastalık geçmişi bulunan erkeklerin bu hususta daha dikkatli olması gerekir. Söz konusu problemlerden uzak durabilmek, gerekli önlemleri alabilmek adına yılda bir kez düzenli kant tetkiklerinin yapılmasının çok önemli olduğunu unutmamalıyız. Unutmayın; biz önemliyiz, sağlığımız da bizim en önemli değerimiz.

  Efor Testi

 3. Efor Testi
 4. Efor testi, cinsiyet fark etmeksizin bireylerin kalp ve damar sağlığı açısından önemlidir. Yılda bir kez yaptırmanızın sağlığınız için önemli ve değerli olan kontrollerinden birisidir. Ailesinde kalp hastalıkları riski bulunan erkeklerin ise erken yaştan itibaren düzenli olarak yaptırması gereken bir testtir. Unutmayın, önleminizi alın, sağlığınızı koruyun.

  Prostat Muayenesi

 5. Prostat Muayenesi
 6. Prostat, erkeklerde mutlaka kontrol edilmesi gereken bir sağlık problemidir. Erken tanının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatarak, basit muayene ve testlerle kontrol edilebilen prostat sorunu, erkeklere özgü sağlık problemlerinde ilk üçte yer almaktadır.

  Depresyon Taraması

 7. Depresyon Taraması
 8. Modern insanın en önemli sorunlarından biri de strestir. Yoğun stres bireylerin psikolojik durumunu doğrudan etkilemektedir. Günümüz dünyasının hızlı akışında yaşadığımız stres artmakta, bu durum da kişilerin içe kapanık olmasına ve melankolik tepkiler vermesine sebep olmaktadır. Bunu fark eden insanlar bir yandan da bu durumu çevrelerinden saklamaya çalışmaktadır ki bu da yaşadıkları stresi ve melankoliyi artırır, içe kapanıklığı tetikler. Bu nedenle yetişkin erkeklerin erken yaşlardan itibaren düzenli olarak rutin taramalara girmeleri önemli ve değerlidir. Unutmayın, mutlu olmak sağlıklı olmanın yarısıdır.

  Görme ve İşitme Muayenesi

 9. Görme ve İşitme Muayenesi
 10. İşitme ve görme problemleri de cinsiyet fark etmeksizin her yetişkin bireyin dikkat etmesi gereken bir sağlık durumudur. Özellikle erkeklerde kırk yaş ve üzerinde çeşitli faktörlerden dolayı görme ve işitme problemleri gerçekleşebilir. Bu nedenle erken yaştan itibaren yapılacak düzenli kontrollerle benzeri durumların önüne geçilebilir.

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.