Yeni Anneler İçin Zamanı Etkin Kullanmanın Yolları

1. Erken Kalkmak

Kulağa pek hoş gelmiyor olabilir ancak 15 dakika bile erken kalkmak biraz huzur bulmanıza yardım edebilir. Bu süre içerisinde meditasyon yapabilir, kısa bir yürüyüşe çıkabilir, dinlenebilir veya kendinizle bir fincan kahve içebilirsiniz.

2. Organize Olmak

Birçoğumuz gün içerisinde bir şeyler yapmak için yeterli zaman olmadığını düşünür ve öyle de söyleriz. Peki, bu gerçekten doğru mu? Yoksa organize mi olamıyor musunuz? Eğer kendinizle ilgili çok zaman kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bu kaotik ve karmaşık bir durum haline gelir. Bunun yolu da hızlıca organize olmaktan geçiyor. Evden başlayarak işe koyulun, evin altını üstünü temizleyin. Herhangi bir şey kırılmış ya da tamire ihtiyacı varsa ve 6 aydan fazla kullanılmıyorsa o eşya ile acilen vedalaşın. Radikal kararlar almaktan geri durmayın.

3. Programınızı Düzenleyin

Eğer sorun organize olmak ile ilgili değilse, çok yoğun olmanızdır. Ailenize ve kendinize ayıracak zamanınız yoksa programınızı yeniden gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Sözlerinizi, planladığınız aktivite ve organizasyonları tekrar gözden geçirin ve gerekli ya da önemli olmayanları programınızdan çıkarın.

4. Diğer Annelerle İletişim Halinde Kalın

Hayatta hemen hemen herkes biraz yardıma hayır demez. Bebek ve çocuk bakıcılığından biraz uzaklaşarak bebeğinizi annenize bırakabilirsiniz. Ev ile ilgili temizlik konularında yardıma ihtiyacınız varsa birkaç saatliğine temizlikçi ve çocuğa göz kulak olması için yardım alabilirsiniz. Bir ev hanımı olarak tam gün bakıcıya ihtiyacınız olmayabilir ama annenizin arada bir çocuğa bakması ruh sağlığınız açısından da oldukça önemlidir.

365 Gün

Ekip 365

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

DAHA FAZLA

kolay egzersiz