Düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı yaşamın gerekliliklerinden biridir. Düzenli egzersiz kalp sağlığını güçlendirir, kan basıncını düşürür, vücut ağırlığını kontrol altına almamızı sağlar ve bunlara ek olarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

“Düzenli egzersiz ruhen ve bedenen kişinin daha sağlıklı olmasına katkıda bulunur ve aynı zamanda bağışıklık sistemini destekler.”

Egzersiz yapmak iyi bir kan dolaşımını destekler, böylece bağışıklık sisteminde yer alan koruyucu hücreler vücudumuzda serbest bir şekilde dolaşarak işlerini daha etkili bir şekilde yerine getirirler. Düzenli egzersizin ruhen ve bedenen kişinin daha sağlıklı olmasına katkıda bulunduğu bir gerçek. Ayrıca düzenli olarak haftada 150 dakika orta şiddette egzersiz yapmak besinlerin doğru emilmesini sağlayarak bağışıklık sistemini olumlu yönde etkiler.

Bu egzersizleri haftada 3 gün ve gün aşırı, 30 - 45 dakika arası yaparak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz:

  1. Açık havada yapılan kardio egzersizler yani yürüyüş, koşu, jogging
  2. Yüzme (kışım kapalı havuzlar değerlendirilebilir)

Düzenli egzersizle bağışıklık sisteminiz güçlensin, bu yıl 365 gün olsun.

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.