Sporun, sağlımıza katkısının büyük olduğu bir gerçektir. Metabolizmamız, kas sistemimiz ve genel fiziksel görüntümüz doğru yapılan sporla birlikte her geçen gün daha iyiye gidebilir. Diğer yandan spor yaparken cildimizi de korumaya özen göstermeliyiz.

Bazı spor hareketlerinde vücudumuzun diz, dirsek, topuk gibi çıkıntı bölümleri hasar görüp tahriş olabilir. Fazla sürtünmeden kaynaklı hassasiyet ve kuruluk gözlenebilir. Bu noktada cildimizi nemlendirmeye özen göstermeliyiz.

Özellikle tahriş olmuş kuru bölgelere, her gün, merhem gibi yoğun içerikli ürünler kullanarak bu bölgelerin daha fazla hasar görmesini engelleyebilir, hızla iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Unutmayın, kuru ciltler hasar görmeye daha yatkın oldukları için spor öncesi ve sonrasında, vücudun su kaybettiğini de hesaba katarak, cildin ekstra nemlendirilmesine özen gösterilmelidir. Kullanılan nemlendiriciler cildi yumuşatacak ve cildin tahrişe bağlı hasar görmesini engellemeye yardımcı olacaktır.

kolay egzersiz

Diyeti Destekleyecek
Egzersiz Önerileri

daha fazla

E-BÜLTEN

Tarafıma ileti gönderilmesini istiyorum. Detaylar için tıklayınız Bayer Türk Kimya Sanayi Limited Şirketi tarafından, yukarıda yer alan iletişim bilgilerime tanıtım, pazarlama, reklam, promosyon gibi amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesini, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.